laserowe rozbijanie kamieni

Kamienie nerkowe u dzieci

Według jednego z badań ze Stanów Zjednoczonych, w ciągu ostatniej dekady zanotowano prawie pięciokrotny wzrost częstości występowania kamicy nerkowej w najmłodszych grupach nerkowych. Takie informacje przeczytać możemy na różnych forach i w zapiskach medycznych. Kamica nerkowa nie jest częstym schorzeniem u dzieci, jednak staje się coraz bardziej popularna wśród najmłodszych. Ważną informacją jest z pewnością to, że chłopcy chorują na kamicę nieco częściej, niż dziewczęta. Choroba obecnie dotyka około 2% dzieci. W związku z tym warto wiedzieć, czym jest laserowe rozbijanie kamieni nerkowych.

Przyczyny występowania kamicy nerkowej u dzieci

Na rozwój kamieni w nerkach ma wpływ wiele czynników. Są to między innymi: zła dieta, wady anatomiczne, częste infekcje układu moczowego, czy wrodzone zaburzenia metaboliczne. Jądro kryształu powstaje wówczas, gdy przekroczone zostanie stężenie nasycenia jonów odpowiedzialnych za tworzenie złogów Ewentualnie, kiedy kamienie zaczną formować się na bakteriach, istniejących już kryształach i konglomeratach komórkowych. W takich wypadkach konieczna okazuje się interwencja chirurgiczna lub nowoczesna operacja laserowa.

Laserowe rozbijanie kamieni nerkowych metodą RIRS

RIRS jest to najnowocześniejsza, a przy tym najlepiej opracowana i najbezpieczniejsza metoda usuwania kamieni z powierzchni nerek. Polega ona na kruszeniu ich przy pomocy lasera. Jest on wprowadzany nieinwazyjnie, przy pomocy giętkiego przewodu, do cewki moczowej przez pęcherz oraz moczowód. Przewód taki pozwala na dotarcie do każdej części nerki, więc taka operacja laserowa jest bardzo skuteczna. Metoda ta pozwala również na uniknięcie powikłań pozabiegowych. Dlatego dziecko nie będzie musiało się niepotrzebnie męczyć po, i tak już stresującej, operacji. To z pewnością jest ogromnym plusem tej metody.

Laserowe usuwanie kamieni, jak sama nazwa wskazuje, nie potrzebuje wykonywania żadnych nacięć, ingerencji chirurgicznej przy pomocy narzędzi wyposażonych w ostrza. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i pod całkowitą kontrolą RTG. Pacjent po wykonanym zabiegu w szpitalu powinien zostać jeszcze 1-2 dni, aby jego stan był już całkowicie stabilny.

ból głowy warszawa

Co warto wiedzieć o migrenie?

Migrena Warszawa to choroba przewlekła na którą cierpi kilkanaście procent Polaków. Pod pojęciem migreny należy rozumieć bardzo uciążliwe bóle głowy, które mogą trwać od kilku godzin do nawet trzech dni.

Migreny to bóle głowy o wyjątkowo dużym nasileniu. Cierpią na nie zarówno dzieci, osoby w średnim wieku, jak i osoby starsze. Z tym, że kobiety dużo częściej niż mężczyźni uskarżają się na migrenę. Bóle te zwykle atakują jedną część głowy i pojawiają się w okolicy skroniowej. Mają charakter ściskający i pulsujący. U części pacjentów ból głowy Warszawa poprzedzony jest aurą. W takiej sytuacji przez kilkadziesiąt minut mogą występować takie objawy jak zaburzenia widzenia, drętwienie określonych części ciała czy zaburzenia mowy.

Objawy towarzyszące migrenom

Nie wszyscy wiedzą o tym, że migrena to nie tylko ból głowy ale cały szereg w uciążliwych objawów towarzyszących. Zazwyczaj osoby cierpiące na migrenę odczuwają mdłości, mogą mieć wymioty a poza tym mają dużą nadwrażliwość na światło i dźwięki. Bóle migrenowe niekiedy są tak silne, że dana osoba nie jest w stanie w ogóle funkcjonować. Może się jedynie położyć w ciemnym pomieszczeniu, a i tak ból będzie na tyle silny, że nie będzie mogła zasnąć. Zasadniczy problem z migrenami polega na tym, że na znaczną część pacjentów w ogóle nie działają zwykłe leki przeciwbólowe. W tym przypadku trzeba stosować leki tryptany, które przepisze neurolog prywatnie Warszawa i które są w stanie skutecznie przerwać napad migrenowy. Bez względu na to, jaki lek zostanie zażyty każda osoba cierpiąca na migrenę powinna być świadoma, że należy go przyjąć jak najszybciej po wystąpieniu pierwszych objawów.

Co należy wiedzieć o leczeniu migren?

Leczeniem migren powinni zajmować się lekarze specjaliści neurolodzy. Gdy do gabinetu trafia nowy pacjent, po przeprowadzeniu wywiadu lekarz neurolog Warszawa zleca kilka badań. Ich celem jest wykluczenie innych poważnych chorób. Zazwyczaj zleca się tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, doppler tętnic szyjnych oraz prześwietlenie kręgów szyjnych. Sama migrena Warszawa diagnozowana jest jedynie po objawach. Zdecydowana większość pacjentów jest leczona z użyciem leków tryptanów. Jednocześnie należy pamiętać, że leki te znacznie obciążają serce. Zaleca się więc aby w jednym miesiącu nie przyjmować więcej niż 8 tego typu tabletek. Ponadto przyjmowanie zbyt dużej liczby leków przeciwbólowych oraz tryptanów może prowadzić do powstania bólów z odbicia. U osób, które mają bardzo dużo ataków w miesiącu stosuje się leczenie profilaktyczne. Oznacza to, że taka osoba ma przepisywane na stałe leki antydepresyjne, przeciwpadaczkowe albo obniżające ciśnienie krwi. U dużej części pacjentów można w ten sposób uzyskać poprawę. Przed podjęciem leczenia warto też sprawdzić czy bóle głowy nie wynikają z innych schorzeń. Być może do diagnostyki czy leczenia będzie musiał włączyć się immunolog Tychy, kardiolog lub inny specjalista.

turnusy rehabilitacyjne dla dzieci

Pomoc w powrocie do zdrowia

Dzieci są dla rodziców najważniejsze. Każdy stara się o to, by ich pociecha miała dostęp do wszystkiego, co najlepsze. Czasem zdarza się, że musimy wspomóc nasze działania. Szczególnie, jeśli chodzi o zdrowie dziecka. Konieczne są badania profilaktyczne, jak na przykład USG bioderek Tychy. Warto też posłać córkę lub syna na turnus rehabilitacyjny dla dzieci. Dlaczego jest to takie dobre? Rehabilitacja dla dzieci Bielsko wspomaga chociażby szybszy powrót do zdrowia po wypadku. Takie rozwiązanie jest również świetnie w przypadku, gdy dziecko zmaga się ze skoliozą, ewentualnie męczy je ból głowy Warszawa. Odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz terapie uczynią cuda!

Mikropolaryzacja i inne terapie

W Bielsku Białej działają odpowiednio dostosowane do wieku oraz potrzeb ośrodki. Odbywa się tam mnóstwo zajęć, które dopasowane są do potrzeb dziecka oraz jego problemów. Ich prawidłowy przebieg nadzorują także lekarze specjaliści jak immunolog Katowice czy Tychy urolog. Warta uwagi jest mikropolaryzacja mózgu. Polega ona na stymulowaniu kory mózgowej i pobudzaniu komórek nerwowych. Na głowie dziecka umieszcza się dwie elektrody, które przesyłają impuls o wartości 1-2 miliamperów. Jest wiele wskazań do zastosowania tej metody, na przykład nadpobudliwość psycho-ruchowa, silne stany depresyjne, zaburzenia koncentracji i pamięci czy nerwica Warszawa. Ewentualnie zaburzenia napięcia mięśniowego, które jest wynikiem wypadku bądź udaru. Warto sprawdzić co sądzi neurolog prywatnie Warszawa o takim zabiegu, gdyż może on poprawić jakość życia dzieci i ich rodziców.

Ciekawymi metodami leczniczymi są również:

  • masaże, dogoterapia,
  • ćwiczenia korekcyjne,
  • ćwiczenia w basenie,
  • integracja sensoryczna,
  • tzw. kombinezon kosmiczny -przy jego pomocy odbywa się nauka chodzenia,
  • kinezyterapia.

Starannie zaplanowany turnus rehabilitacyjny dla dzieci

Na turnusach rehabilitacyjnych program ćwiczeń i zajęć dobierany jest indywidualnie. Dziecko trafia pod opiekę wykwalifikowanych lekarzy, pielęgniarek oraz terapeutów. Plusem jest także fakt, że przebywając w takim miejscu, może znaleźć sobie kilku kompanów do zabawy. Wiele ośrodków oferuje również fizjoterapię dla niemowląt. Warto się na nią udać, gdy dziecko nie podnosi główki, gdy leży na brzuchu lub nie chwyta zabawek. Zanim specjaliści przystąpią do działania, zbiorą wszystkie potrzebne informacje. Rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała to bardzo dobry sposób na to, by dziecko poczuło się lepiej i nabyło nowych umiejętności.

rehabilitacja dzieci Bielsko

Rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała ambulatoryjnie w na turnusach

Dzieciom wymagającym rehabilitacji często źle kojarzą się przychodnie i szpitale, w którym mogłaby się ona odbywać. Z tego powodu, dobrym rozwiązaniem jest wysłanie swojej pociechy na turnus rehabilitacyjny dla dzieci. Warto zadbać o to, aby na takim wyjeździe dziecko czuło się jak najlepiej i jednocześnie skorzystało w pełni z profesjonalnych usług rehabilitacyjnych. Oczywiście nieco inaczej sytuacja wygląda jeśli potrzebna jest rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała. Najmłodsi nie mogą samodzielnie korzystać z turnusów z oczywistych powodów. Dlatego rehabilitacja odbywa się w trybie ambulatoryjnym lub na turnusie pod opieką rodzica. Ewentualnie, jeśli chodzi o konkretne problemy, pomoże Warszawa neurolog lub immunolog Katowice.

Komfort i bezpieczeństwo

Niemowlęta są szczególnie kruchymi istotami i zasługują na szczególną delikatność. Należy obchodzić się z nimi bardzo ostrożnie, dlatego istotne, aby były pod opieką najlepszych specjalistów. Fizjoterapeuci delegowani na turnusy rehabilitacyjne dla dzieci są odpowiednio wyselekcjonowani i sprawdzeni. Każdy rodzic może mieć pewność, że oddaje swoje maleństwo pod opiekę przeszkolonych i doświadczonych profesjonalistów. Na miejscu wykonywane są też niezbędne badania, jak chociażby USG bioderek Tychy. Opiekun może, a nawet powinien czynnie uczestniczyć w rehabilitacji.

Specjalistyczne usługi w Bielsku-Białej

Wyjazdy rehabilitacyjne dla najmniejszych dzieci, wliczając w to niemowlęta, są dostępne w Bielsku-Białej. W ofercie usług znajdują się te najbardziej specjalistyczne i wymagające odpowiedniego sprzętu i przeszkolenia. Jedną z takich usług jest mikropolaryzacja. Tego typu terapia jest stosowana w leczeniu takich dolegliwości jam, m.in: dystonia, afazja, udary mózgu, przewlekły ból, ADHD, autyzm, tiki, szumy uszne czy padaczka lekoodporna. Dzięki zastosowaniu tej terapii można osiągnąć zadowalające efekty, takie jak normalizacja napięcia mięśni, zwiększenie ilości ruchów, zmniejszenie wyrazistości odruchów patologicznych oraz nabyciem nowych, prawidłowych nawyków ruchowych. Mikropolaryzacja mózgu to nowatorska i skuteczna technika w walce z wieloma dolegliwościami. Może być stosowana nawet u najmniejszych dzieci, w tym niemowląt, ponieważ jest bezpieczna i sprawdzona.

Zalecane jest używanie wyspecjalizowanego sprzętu przez osoby do tego przeszkolone. Nie zawsze neurolog prywatnie Warszawa będzie w stanie pomóc najmłodszym pacjentom. Na turnusach rehabilitacyjnych w Bielsku-Białej pracują wykształceni specjaliści, którzy zadbają o zdrowie i bezpieczeństwo nawet najmniejszych pacjentów.

mikropolaryzacja

Nowoczesna mikropolaryzacja mózgu

Mikropolaryzacja mózgu to jedna z najnowocześniejszych metod wykorzystywanych współcześnie w rehabilitacji, która bazuje na zjawisku zwanym neuroplastycznością. Polega ono na możliwości odbudowania utraconych funkcji przez układ nerwowy, w przypadku zastosowania odpowiedniego postępowania terapeutycznego. Fizjoterapia jest w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi medycyny. Głównie z powodu wykorzystania różnych metod oddziaływania na organizm pacjenta, w celu osiągnięcia jak najlepszej sprawności, zarówno motorycznej jak i funkcjonalnej. Czasy, kiedy dominowały klasyczne metody pracy rehabilitantów, polegające na wyłącznie biernym udziale pacjenta w zabiegach, minęły bezpowrotnie i dziś stosuje się głównie działania oparte na odkryciach nauki z zakresu chemii czy fizyki. Taką właśnie metodą są zabiegi mikropolaryzacji mózgu. Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci często posiadają w swojej ofercie ten rodzaj terapii, który przynosi skuteczne rezultaty właśnie w pracy z najmłodszymi pacjentami. Niestety takich efektów nie jest w stanie uzyskać sam neurolog prywatnie Warszawa. Konieczne jest zwrócenie się do fachowców od rehabilitacji, którzy posiadają kompleksową wiedzę w tym temacie.

Pomoc w wielu chorobach i dysfunkcjach

Mikropolaryzacja polega na przezskórnym bodźcowaniu połączeń nerwowych w mózgu, za pomocą bezpiecznie aplikowanego prądu stałego. Terapia ta, swoje najszersze zastosowanie ma w jednostkach chorobowych cechujących się dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego. Możemy stosować ją z powodzeniem u pacjentów z zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem, a także u dzieci zdrowych, u których występuje niefizjologiczne opóźnienie rozwoju mowy. Zgodnie z uzyskiwanymi rezultatami, po zastosowaniu tej terapii następuje wymierna poprawa w porównaniu do wcześniejszego stanu pacjenta. Warszawa neurolog będzie w stanie ocenić postępy małego pacjenta i zalecić dalsze kroki w dochodzeniu do jeszcze lepszych rezultatów.

Dostępność terapii

Niestety dostęp do tego rodzaju terapii, korzystając wyłącznie z Narodowego Funduszu Zdrowia nie jest możliwy. Pozostaje neurolog prywatnie Warszawa lub ośrodki, w których znajdują się placówki posiadające w swojej ofercie zabieg mikropolaryzacji mózgu. Takie miejsca możemy znaleźć również na terenach południowej Polski. rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała ale również i w pozostałych aglomeracjach województwa śląskiego daje szanse rodzicom na dostęp do tej nowoczesnej i skutecznej terapii w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Jednocześnie daje często ogromną nadzieję na samodzielne funkcjonowanie ich pociech w przyszłości.