ból głowy warszawa

Co warto wiedzieć o migrenie?

Migrena Warszawa to choroba przewlekła na którą cierpi kilkanaście procent Polaków. Pod pojęciem migreny należy rozumieć bardzo uciążliwe bóle głowy, które mogą trwać od kilku godzin do nawet trzech dni.

Migreny to bóle głowy o wyjątkowo dużym nasileniu. Cierpią na nie zarówno dzieci, osoby w średnim wieku, jak i osoby starsze. Z tym, że kobiety dużo częściej niż mężczyźni uskarżają się na migrenę. Bóle te zwykle atakują jedną część głowy i pojawiają się w okolicy skroniowej. Mają charakter ściskający i pulsujący. U części pacjentów ból głowy Warszawa poprzedzony jest aurą. W takiej sytuacji przez kilkadziesiąt minut mogą występować takie objawy jak zaburzenia widzenia, drętwienie określonych części ciała czy zaburzenia mowy.

Objawy towarzyszące migrenom

Nie wszyscy wiedzą o tym, że migrena to nie tylko ból głowy ale cały szereg w uciążliwych objawów towarzyszących. Zazwyczaj osoby cierpiące na migrenę odczuwają mdłości, mogą mieć wymioty a poza tym mają dużą nadwrażliwość na światło i dźwięki. Bóle migrenowe niekiedy są tak silne, że dana osoba nie jest w stanie w ogóle funkcjonować. Może się jedynie położyć w ciemnym pomieszczeniu, a i tak ból będzie na tyle silny, że nie będzie mogła zasnąć. Zasadniczy problem z migrenami polega na tym, że na znaczną część pacjentów w ogóle nie działają zwykłe leki przeciwbólowe. W tym przypadku trzeba stosować leki tryptany, które przepisze neurolog prywatnie Warszawa i które są w stanie skutecznie przerwać napad migrenowy. Bez względu na to, jaki lek zostanie zażyty każda osoba cierpiąca na migrenę powinna być świadoma, że należy go przyjąć jak najszybciej po wystąpieniu pierwszych objawów.

Co należy wiedzieć o leczeniu migren?

Leczeniem migren powinni zajmować się lekarze specjaliści neurolodzy. Gdy do gabinetu trafia nowy pacjent, po przeprowadzeniu wywiadu lekarz neurolog Warszawa zleca kilka badań. Ich celem jest wykluczenie innych poważnych chorób. Zazwyczaj zleca się tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, doppler tętnic szyjnych oraz prześwietlenie kręgów szyjnych. Sama migrena Warszawa diagnozowana jest jedynie po objawach. Zdecydowana większość pacjentów jest leczona z użyciem leków tryptanów. Jednocześnie należy pamiętać, że leki te znacznie obciążają serce. Zaleca się więc aby w jednym miesiącu nie przyjmować więcej niż 8 tego typu tabletek. Ponadto przyjmowanie zbyt dużej liczby leków przeciwbólowych oraz tryptanów może prowadzić do powstania bólów z odbicia. U osób, które mają bardzo dużo ataków w miesiącu stosuje się leczenie profilaktyczne. Oznacza to, że taka osoba ma przepisywane na stałe leki antydepresyjne, przeciwpadaczkowe albo obniżające ciśnienie krwi. U dużej części pacjentów można w ten sposób uzyskać poprawę. Przed podjęciem leczenia warto też sprawdzić czy bóle głowy nie wynikają z innych schorzeń. Być może do diagnostyki czy leczenia będzie musiał włączyć się immunolog Tychy, kardiolog lub inny specjalista.