mikropolaryzacja

Nowoczesna mikropolaryzacja mózgu

Mikropolaryzacja mózgu to jedna z najnowocześniejszych metod wykorzystywanych współcześnie w rehabilitacji, która bazuje na zjawisku zwanym neuroplastycznością. Polega ono na możliwości odbudowania utraconych funkcji przez układ nerwowy, w przypadku zastosowania odpowiedniego postępowania terapeutycznego. Fizjoterapia jest w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi medycyny. Głównie z powodu wykorzystania różnych metod oddziaływania na organizm pacjenta, w celu osiągnięcia jak najlepszej sprawności, zarówno motorycznej jak i funkcjonalnej. Czasy, kiedy dominowały klasyczne metody pracy rehabilitantów, polegające na wyłącznie biernym udziale pacjenta w zabiegach, minęły bezpowrotnie i dziś stosuje się głównie działania oparte na odkryciach nauki z zakresu chemii czy fizyki. Taką właśnie metodą są zabiegi mikropolaryzacji mózgu. Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci często posiadają w swojej ofercie ten rodzaj terapii, który przynosi skuteczne rezultaty właśnie w pracy z najmłodszymi pacjentami. Niestety takich efektów nie jest w stanie uzyskać sam neurolog prywatnie Warszawa. Konieczne jest zwrócenie się do fachowców od rehabilitacji, którzy posiadają kompleksową wiedzę w tym temacie.

Pomoc w wielu chorobach i dysfunkcjach

Mikropolaryzacja polega na przezskórnym bodźcowaniu połączeń nerwowych w mózgu, za pomocą bezpiecznie aplikowanego prądu stałego. Terapia ta, swoje najszersze zastosowanie ma w jednostkach chorobowych cechujących się dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego. Możemy stosować ją z powodzeniem u pacjentów z zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem, a także u dzieci zdrowych, u których występuje niefizjologiczne opóźnienie rozwoju mowy. Zgodnie z uzyskiwanymi rezultatami, po zastosowaniu tej terapii następuje wymierna poprawa w porównaniu do wcześniejszego stanu pacjenta. Warszawa neurolog będzie w stanie ocenić postępy małego pacjenta i zalecić dalsze kroki w dochodzeniu do jeszcze lepszych rezultatów.

Dostępność terapii

Niestety dostęp do tego rodzaju terapii, korzystając wyłącznie z Narodowego Funduszu Zdrowia nie jest możliwy. Pozostaje neurolog prywatnie Warszawa lub ośrodki, w których znajdują się placówki posiadające w swojej ofercie zabieg mikropolaryzacji mózgu. Takie miejsca możemy znaleźć również na terenach południowej Polski. rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała ale również i w pozostałych aglomeracjach województwa śląskiego daje szanse rodzicom na dostęp do tej nowoczesnej i skutecznej terapii w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Jednocześnie daje często ogromną nadzieję na samodzielne funkcjonowanie ich pociech w przyszłości.